Kaip sutaupyti pinigų įsirengiant biologinius nuotekų valymo įrenginius?

Šis straipsnis yra rekomendacinio pobūdžio ir yra skiriamas įsirengiant biologinius nuotekų valymo įrenginius senos bei naujos statybos būstuose.

Pasirenkant nuotekų valymo įrenginį pirmiausia reikia nuspręsti kur bus išleidžiamas išvalytas vanduo. Jei sklype ar šalia sklypo yra griovys, upelis, lietaus kanalizacija, drenažas (pagrindinė trasa), tai  labai atpigina nuotekų valymo įrenginių montavimą. Šiame variante reikia atkreipti dėmesį į tą vietą kur bus ištekėjimas, ar užteks nuolydžio. Nes jei neužtenka nuolydžio reikalinga vandens siurblinė, kuri pakelia išvalytą vandenį į reikiamą lygį (tai papildomi kaštai montuojant įrenginį).

1- Gyvenamasis namas

2- Nuotekų valymo įrenginys

3- Žemės paviršius

4- Griovys, upelis, lietaus kanalizacija.

5- Nuotekų trasa.

Prieš įsirengiant nuotekų valymo įrenginius, reikia atkreipti dėmesį kurioje sklypo vietoje yra griovys ir kur yra išvesta arba planuojama išvesti kanalizacija iš gyvenamo namo.

Jei  iš gyvenamo namo nuotekų trasa yra išvesta arba planuojama išvesti (5.1), tai labai pakels nuotekų valymo įrenginio montavimo kainą ,nes reikės apvesti nuotekų trasą aplink namą. Apvedant aplink namą bus reikalingi paskirstymo šulinėliai tose vietose kur bus daromas trasos pasukimas. Šiame variante montavimo kaštai bus vieni iš didžiausiu.

Jei iš gyvenamo namo nuotekų trasa yra išvesta arba planuojama išvesti (5.2), tai sumažintu montavimo kainą, bet tai nebūtu pigiausias variantas.

Jei iš gyvenamo namo nuotekų trasa yra išvesta arba planuojama išvesti (5.3), tai būtu pigiausias variantas sumontuoti nuotekų valymo įrenginį  (2)

Pasirenkant nuotekų valymo įrenginio vietą reikia numatyti kur statysime orapūtę( nuotekų valymo įrenginiui reikalingas oras, orapūtė yra nuotekų valymo įrenginio komplektacijoje). Jei  yra galimybė statyti patalpoje, tai tada nereikalinga orapūtės dėžutė (kaina apie 100 eur.), tačiau orapūtė negali buti montuojama toliau kaip 10 metrų nuo nuotekų valymo įrenginio.

Pasirinkus ši montavimo variantą, ypatingą dėmesį reikia atkreipti  į vandens lygį griovyje (pavasarį-rudenį).

2-biologinis nuotekų valymo įrenginys.

A-Žemės paviršius

B-išvalyto vandens išleidimo trasa

C-Ištekėjimo gylis nuo žemės paviršiaus.

D-vandens lygis griovyje.

Montuojant biologinį  nuotekų valymo įrenginį reikia atkreipti dėmesį į trasos (C) įgilinimą nuo žemės paviršiaus (A) ir vandens lygio griovyje (D).

Jei yra galimybė sumontuoti nuotekų  valymo įrenginį pagal šią schemą, kai vandens lygis (D)  yra žemesnis nei išvalyto vandens ištekėjimas  (C), tai yra vienas iš pigesnių montavimo variantų.

PVZ:  Iš nuotekų valymo įrenginio ištekėjimo vamzdžio gylis nuo žemės paviršiaus 1,1metro, trasa iki griovio 20metrų, vandens lygis griovyje nuo žemės paviršiaus 1,3metro.

Jei  montuojant  nuotekų valymo įrenginį neužtenka nuolydžio, arba vanduo yra labai aukštai, reikalinga drenažinė siurblinė, kurios pagalba yra pakeliamas vanduo į reikiamą aukštį ir taip yra išsprendžiamas vandens išleidimas į griovį, tačiau tada padidėja bendra  nuotekų valymo įrenginio įsirengimo kaina.

Sekantis straipsnis bus ,kaip įsirengti nuotekų valymo įrenginį, kai nėra kur išleisti  išvalyto vandens (upelio, griovio, lietaus kanalizacijos, drenažo).